Pawlowicz

Zmarł dr Zbigniew Pawłowicz

Bez kategorii

Zmarł dr Zbigniew Pawłowicz

26 sierpnia 2023 roku zmarł dr n. med. Zbigniew Pawłowicz. Wieloletni dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy, senator, poseł i radny sejmiku wojewódzkiego. Laureat wielu nagród oraz wyróżnień za działalność w ochronie zdrowia oraz poprawy jakości leczenia pacjentów onkologicznych.

We wszystkich swoich działaniach kierował się zasadą „Jesteśmy dla Ciebie”, stawiając zawsze dobro pacjenta na pierwszym miejscu. Kierując się tą zasadą jako dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy we współpracy z naszą firmą stworzył pierwsze w Polsce medyczne call center dla pacjentów w oparciu o system GATEway.

Doskonale rozumiał potrzebę oraz wpływ kompleksowego, holistycznego podejścia na wyniki terapii onkologicznych. Dzięki czemu podejmował działania promujące edukacje oraz doświadczenie personelu w zakresie podnoszenia jakości obsługi pacjenta na każdym etapie leczenia. Jego innowacyjne podejście często wyprzedzało swoje czasy. Wprowadzał rozwiązania, które dopiero wiele lata później stawały się ogólnokrajowym standardem w opiece onkologicznej.

Był inicjatorem wielu przedsięwzięć oraz projektów, które miały kluczowe znaczenie dla poprawy jakości leczenia pacjentów nie tylko Bydgoszczy, ale w całym kraju. Jako rezultaty jego działań można wymienić m.in. uruchomienie pierwszej w Polsce  pracowni Pozytonowej Emisyjnej Tomografii Komputerowej z laboratorium produkcji radiofarmaceutyków oraz hybrydy PET/MR w Zakładzie Medycyny Nuklearnej. A także rozbudowę oraz stworzenie nowych jednostek w bydgoskim ośrodku.

Nowoczesne rozumienie potrzeb pacjentów oraz praca nad poprawą standardów obsługi od chwili pierwszego kontaktu złączyło osobę dr Zbigniewa Pawłowicz także z firmą IRONteam. Jako dyrektor Centrum Onkologii w Bydgoszczy stał się pierwszym klientem wprowadzającym call center GATEway w struktury organizacji rejestracji medycznej. Dzięki ścisłej współpracy, jego wskazówkom oraz radom, udało się stworzyć uniwersalne rozwiązania, które do dzisiaj nie tylko funkcjonują w ośrodku w Bydgoszczy, ale zostały skutecznie przeniesione do innych szpitali w całym kraju.

Dzięki swojej ciężkiej, wieloletniej pracy oraz innowacyjnemu podejściu do leczenia pacjentów onkologicznych sprawił, że Centrum Onkologii im. Franciszka Łukaszczyka Bydgoszczy stało się jednym z wiodących ośrodków w Polsce. A w szerszym kontekście wprowadził nową jakość leczenia oraz opieki nad pacjentami w całym kraju.

Wyrazy współczucia rodzinie i bliskim składa zespół IRONteam.