POMAGAMY-UKRAINIE-1

Wsparcie dla ciężarnych kobiet z Ukrainy

Bez kategorii

Wsparcie dla ciężarnych kobiet z Ukrainy

Do Przemyśla trafia codziennie nawet 30 tys. uchodźców z Ukrainy. Dla wielu z nich jest to jedynie przystanek do dalszej drogi na zachód. Część z uciekających na tym etapie potrzebuje pomocy medycznej. Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu – z którym nasza firma od wielu lat prowadzi współpracę – zapewnia dostęp do niezbędnych usług medycznych wszystkim potrzebującym.

Rozumiejąc powagę sytuacji, zgłosiliśmy się do przedstawicieli szpitala z pytaniem, jak nasza firma może najlepiej pomóc. Usłyszeliśmy, że największą grupę osób potrzebujących z Ukrainy stanowią dzieci oraz kobiety w ciąży, również rodzące. W ramach wsparcia szpital poprosił o dostarczenie wyprawek dla nowonarodzonych dzieci i ich mam.

W ekspresowym tempie, wykupując cały zapas hurtowni z produktami dla maluchów, przygotowaliśmy pakiety wyprawkowe. Znalazły się w nich m.in. ubranka, pieluchy i kosmetyki dla dzieci. A także artykuły higieniczne, bielizna, wygodne koszule i kosmetyki dla mam. Prezes firmy IRONteam Tomasz Tomaszewski osobiście spakował cały transport i pojechał na południe Polski.

Pierwszy przystanek to Stalowa Wola, tam zostawił potrzebującym dzieciom z Ukrainy zabawki. Drugi przystanek to Szpital Wojewódzki im. Św. Ojca Pio w Przemyślu, gdzie zestawy wyprawkowe przekazał na ręce Pani Sylwii Zub-Sobczak, Dyrektor ds. Lecznictwa.

Cieszymy się, że mogliśmy w ten sposób wesprzeć kobiety, które przez wojnę straciły tak wiele, w tym rzeczy, które szykowały na pojawienie się dziecka.