Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

„Twój lekarz” – ukazało się pierwsze wydanie!

twoj lekarz nr 1
Medpress

„Twój lekarz” – ukazało się pierwsze wydanie!

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej można już zapoznać się w nowym magazynem dla pacjentów. Wspólnie z redakcją szpitala tworzymy to nowe wydawnictwo.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej jest jednym z pięciu szpitali rangi wojewódzkiej i jednocześnie największym centrum diagnostyczno – leczniczym północnej części województwa lubelskiego. Specjalistyczną opieką lekarską obejmuje ludność regionu liczącą ok. 380 tys. mieszkańców. Ten wiodący w regionie ośrodek postanowił przybliżyć swoją działalność pacjentom i ich rodzinom. W magazynie będą Państwo mogli przeczytać o metodach leczenia i terapiach stosowanych w bialskim szpitalu, poznać lekarzy i personel szpitala, jego oddziały, poradnie i pracownie. Będą Państwo mogli również przeczytać wywiady ze specjalistami z wielu dziedzin oraz artykuły poświęcone tematyce zdrowotnej.  

W pierwszym numerze czytelnicy będą mogli poznać Oddział Ginekologiczno-Położniczy, przedstawiono też unikalny projekt wpisujący się w plan rozwoju opieki długoterminowej i hospicyjnej bialskiego szpitala – Domowy Szpital. Czytelnicy będą mogli też zapoznać się z oddziałem Ftyzjopulmonologii i Onkologii Pulmonologicznej i dowiedzieć się – z okazji nadchodzącego Światowego Dnia Bez Papierosa– dlaczego palenie jest tak szkodliwe dla organizmu człowieka. O szkodliwości solarium i skutkach opalania się bez odpowiedniego zabezpieczenia skóry opowie prof. dr hab. n. med. Piotr Rutkowski – Kierownik Kliniki Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Centrum Onkologii – Instytutu w Warszawie, a o zabiegach ablacji – metodzie, która pozwala na pełne i trwałe wyleczenie pacjenta opowie dr hab. n. med. Maciej Wójcik – adiunkt w Katedrze i Klinice Kardiologii UM w Lublinie. Ponadto, czytelnicy dowiedzą się jak szybko wrócić do zdrowia po zabiegu laparoskopii, dlaczego właśnie warzywa powinny znajdować się w każdym posiłku oraz o zasadach kierowania pacjentów na leczenie uzdrowiskowe. 

Życzymy czytelnikom miłej lektury.