Świecka tradycja" IRONteam - świąteczne kubki dla szpitali

„Świecka tradycja” IRONteam – świąteczne kubki dla szpitali

Bez kategorii

„Świecka tradycja” IRONteam – świąteczne kubki dla szpitali

Okres Bożego Narodzenia jest szczególnym czasem w roku, kiedy chcemy okazać naszym bliskim i znajomym uczucia, którymi ich darzymy. Często ich wyrazem są życzenia oraz większe lub mniejsze prezenty przekazywane między nami. Dla młodszych członków naszych rodzin wręcza je Święty Mikołaj, role którego bierze na siebie tata, dziadek lub wujek.

W Mikołaja postanowiliśmy pobawić się także my, aby zrobić niespodziankę współpracującym z nami szpitalom. Mały gest, który wyrazi wdzięczność za podjętą współpracę, powierzone nam zaufanie oraz owocny rok wspólnych działań.

Mały gest, wielkie dylematy

Co jednak może być takim prezentem? Co może przydać się pracownikom na różnych stanowiskach w szpitalu? Po dłuższych debatach w naszej firmie, w czasie których padały różne propozycje – od zestawów słodyczy, poprzez kalendarze, długopisy, a nawet podkładki pod mysz – w końcu udało nam się wybrać najlepszą z nich. Zestaw kubków!

Pomysł prosty, jak prosta jest sama idea kubka jako narzędzia do picia. Ale właśnie w tej prostocie tkwi jego moc. Przecież każdy pracownik szpitala potrzebuje kubka, w którym będzie mógł zaparzyć kawę lub herbatę, aby napić się i wzmocnić w tych krótkich chwilach przerwy i wytchnienia od pracy.

Po wyborze kubka jako prezentu pozostało jeszcze nadanie mu wyjątkowego charakteru, który wyróżniłby go spośród tysięcy innych kubków. Dlatego od trzech lat na początku grudnia spotykamy się w zespole, aby wspólnymi siłami wymyślić tekst oraz obrazek, które ozdobią nasze prezenty. Nie jest to sprawa tak prosta, jakby mogło się wydawać. Po pierwsze potrzebujemy kilku różnych wzorów, po drugie teksty muszą być zabawne, aby umilały czas nowemu właścicielowi, po trzecie w mniejszym lub większym stopniu muszą nawiązywać do typowych zjawisk w rejestracji medycznej. I pomimo tego, że grudzień to gorący okres w naszej firmie i mamy wiele innych rzeczy do zrobienia przed końcem roku, to jednak praca nad kubkami zawsze sprawia nam wiele radości.

Krok po kroku, rok po roku

W pierwszym roku postawiliśmy na dosyć prosty układ graficzny. Wesołe buźki, nawiązujące do emotikonów z komunikatorów, wypowiadały w komiksowych chmurkach teksty. Były to pojawiające się często w rozmowach zwroty pracowników rejestracji z pacjentami. Ich wypowiedzi dosyć przekornie umieściliśmy jako przykłady, których powinniśmy jednak unikać.

Rok później w naszych kubkach zaszły poważne zmiany. Wesołe buźki zastąpiły pełnoprawne ludziki, które na dobre zagościły w naszej firmie. Nie tylko na kubkach, ale także w naszych broszurach, podręcznikach oraz prezentacjach w trakcie prowadzonych regularnie webinarów. I oczywiście w naszych sercach. Teksty przestały odnosić się wyłącznie do wypowiedzi padających w szpitalnym call center, ale nawiązywały także do pracy kadry administracyjnej czy kierowniczej. Nadal jednak pozostając w konwencji lekkiego przymrużenia oka.

W mijającym powoli 2021 roku pozostaliśmy przy ludzikach. Nadaliśmy im jednak trochę więcej polotu i fantazji. Jednemu daliśmy pędzel i płótno, aby został malarzem-abstrakcjonistą. Kolejnemu pozwoliliśmy wsiąść na rakietę, aby odkrywał nowe galaktyki możliwości. Jeszcze inny czaruje, a mamy także superbohatera, który wspiera polskie szpitale. Sporo i różnorodnie się dzieje na naszych najnowszych kubkach, tak jak i wiele działo się przez ostatni rok.

Kubki z tegorocznej edycji zostały już spakowane i wysłane do szpitali razem z bożonarodzeniowymi życzeniami. Mamy nadzieję, że spełniają swoje zadanie, a umieszczone na nich ludziki poprawiają humor nowym właścicielom. Za rok pojawi się z pewnością nowa, jeszcze bardziej kolorowa i pozytywna edycja.

P.S. Ludziki nazywamy ludzikami, bo nie mają żadnych konkretnych imion. Jeśli jednak masz pomysł, jakby mogły się nazywać, wyślij propozycję na maila adam.slowikowski@ironteam.pl. Jeśli pomysł nam się spodoba, odwdzięczymy się przesłaniem jednego z wybranych z obecnej edycji kubków.