Katowice-20223

Relacja z konferencji „Era post-covidowa w szpitalach” Katowice 2022

Media

Relacja z konferencji „Era post-covidowa w szpitalach” Katowice 2022

Dostępna jest już wdeorelacja z konferencji „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania”, której trzecia edycja odbyła się w listopadzie tego roku w Katowicach.

Do kogo kierowane są konferencje mówił Tomasz Tomaszewski, prezez IRONteam:

„Konferencje są przygotowane z myślą o osobach, które zarządzają ośrodkami medycznymi zarówno publicznymi, jak i prywatnymi. Chcemy dotrzeć do szeroko rozumianej kadry zarządzającej szpitalami. Do przedstawicieli placówek, którzy stoją w pierwszej linii kontaktu z pacjentem, ale także zajmującymi się współpracą z NFZ, analizą i rozliczeniem efektywności działań szpitala. Prelegenci to głównie praktycy, bo liczy się praktyka, aby odpowiadać na codzienne potrzeby szpitali. Oczywiście teoria jest istotna, ale w kontekście, jak można wprowadzić ją w życie, aby pomagała w zarządzaniu szpitalem. To jest główny klucz, według którego dobieramy prelegentów”.

Na katowickiej edycji konferencji wystąpili między innymi:

 • Władysław Perchaluk – Prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego
 • Wojciech Michalik – Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu
 • Katarzyna Fortak–Karasińska – radca prawny, Pounding Partner w Kancelarii F/K Legal
 • Sławomir Siezieniewski – dziennikarz, prezenter, szkoleniowiec
 • Marcin Śliwka – prezes Zarządu MedRisk Sp. z o.o.
 • Tomasz Tomaszewski – prezes Zarządu IRONteam Komunikacja z pacjentem Sp. z o.o.

O potrzebie spotka stacjonarnych, a nie jedynie w formie internetowej mówili:

Rafał Biernacki, dyrektor ubezpieczeń medycznych MENTOR S.A.:

„Takie spotkania, jak dzisiejsze, są bardzo potrzebne. Widać, że osoby związane z pionem administracji jakości szpitala potrzebują wymiany doświadczeń. A także zasięgnięcia opinii o swoich rozwiązaniach od ekspertów. Korzystamy również z cennych doświadczeń naszych klientów, które chcemy nagłośnić”,

Marcin Śliwka, prezes zarządu MedRisk”:

„Jest ogromny „głód” spotkać twarzą w twarz. Mijają prawie trzy lata od kiedy tego typu aktywności były zawieszane. Dlatego ogromnie cieszymy się, że tak licznie odwiedzają nas pracownicy administracyjni, jak medyczni. Bezpośrednie spotkania z nimi są bardzo dużą wartością”

Tematy konferencji „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania” w Katowicach:

 • Zbiorowe prawa pacjentów w dobie post-pandemicznej
 • Nowoczesna obsługa pacjenta – oczekiwania pacjentów w erze post-pandemicznej
 • Kontrole NFZ – jak w szpitalu ustrzec się najczęstszych błędów?
 • Zarządzanie operacyjne szpitalem w czasach post covidowych
 • Projekt ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta. Dokąd zmierza

Wojciech Michalik, Dyrektor Naczelny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu wypowiedział się o skomplikowanej naturze zarządzania szpitalem, które było tematem jego wystąpienia:

„Zarządzanie organizacyjne to zarządzanie wszystkim tym, co dotyczy szpitala. Czyli relacjach szpital-pacjent, szpital-pracownicy, szpital-kontrahenci w rozumieniu  organów administracji, NFZ czy dostawców. W zarządzaniu organizacyjnym musimy wziąć pod uwagę wiele różnych problemów oraz sposoby ich rozwiązywania”.

Konferencja w Katowicach była trzecim spotkaniem z cyklu czterech w tym roku. Już niedługo na naszej stronie pojawi się relacja z wydarzenia zorganizowanego w Warszawie, które odbyło się w ostatnich dniach listopada.