Podsumowanie-cyklu-konferencji-

Podsumowanie cyklu konferencji „Era post-covidowa w szpitalach”

Media

Podsumowanie cyklu konferencji „Era post-covidowa w szpitalach”

Po udanej organizacji oraz przeprowadzeniu czterech spotkań cyklu „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania” przyszedł czas na podsumowanie ich rezultatów. Wszystkie najważniejsze informacje: kto wziął w nich udział, jakie tematy były poruszane, a także co zostało dzięki nim uzyskane można poznać w krótkim trzyminutowym podsumowaniu w naszym filmie.

Nowe wyzwania stojące przed ochroną zdrowia

Koniec wysokiej liczby zachorowań na COVID-19 wyznaczył koniec pewnej epoki w polskiej ochronie zdrowia. Pandemia była nie tylko czasem wielu niespotykanych wcześniej wyzwań i trudności w wewnętrznej pracy szpitali, ale także uwypukliła problemy w komunikacji z pacjentami.

Ograniczenia w bezpośrednim kontakcie sprawiły, że widoczne jak nigdy do tej pory stały się niedostatki placówek medycznych pod względem technologicznym oraz organizacyjnym. Komunikacja ze szpitalem z perspektywy pacjenta często była uciążliwa, utrudniona, a w skrajnych przypadkach nawet niemożliwa.

Po tym burzliwym okresie ciągłych zmian oraz adaptacji do nowej sytuacji nadszedł czas, aby z odpowiedniej perspektywy przyjrzeć się rezultatom, jakie ze sobą przyniosły. Warto powiedzieć, co zostało zrobione na rzecz pacjentów. A co nadal pozostaje do przygotowania, aby w pełni odnaleźć się w odmienionej przez pandemię rzeczywistości.

Koniec pandemii to także wznowienie stacjonarnych konferencji oraz prelekcji, na których osobiście mogą się spotkać i wymienić spostrzeżeniami przedstawiciele placówek medycznych.

Oba te aspekty – potrzebę wymiany doświadczeń z czasów pandemii oraz możliwość bezpośrednich spotkań – postanowiła połączyć nasza firma, która ściśle współpracuje ze szpitalami w całym kraju w zakresie telefonicznej obsługi pacjentów w rejestracji medycznej.

Cztery miasta, cztery nowe szanse

We współpracy z brokerem ubezpieczeniowym MENTOR S.A oraz Centrum Zarządzania Ryzykiem Medycznym MedRisk zorganizowaliśmy cykl czterech konferencji pt. „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania”.

W ciągu niespełna dwóch miesięcy udało się przygotować oraz przeprowadzić cztery konferencje w czterech różnych miastach Polski. Toruń, Poznań, Katowice oraz Warszawa kolejno stawały się na jeden dzień centrami wymiany doświadczeń oraz myśli nowoczesnej ochrony zdrowia.

Łącznie pokonaliśmy ponad 1000 km między czterema miastami. Spotkaliśmy się z czternastoma specjalistami, którzy wystąpili jako prelegenci, a także ponad setką uczestników na publiczności.

Wybór lokalizacji nie był kwestią przypadku. Zależało nam na perspektywie przedstawicieli lokalnych placówek medycznych. Chcieliśmy poznać od podstaw wyzwania, przed którymi stanęli oraz rozwiązania przez nich wypracowane.

Wszyscy zaproszeni prelegenci był praktykami, którzy aktywnie zarządzali ośrodkami i działali w czasie szczytowych zachorowań COVID-19. Ich doświadczenia na polu lokalnej ochrony zdrowia można wykorzystać jako praktyczne wskazówki dla ośrodków z całego kraju.

Wysiłek włożony w organizację konferencji w czterech różnych lokalizacjach, w których każdorazowo głos zabierali inni prelegenci, opłacił się. Nasze wydarzenia cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz aktywnym uczestnictwem publiczności.

Liczne pytania oraz dyskusje, które rozpoczynały się po zakończonych wystąpieniach, świadczą o dużej potrzebie tego typu wydarzeń. Spotkań, gdzie możliwa stanie się wymiana doświadczenia oraz poznania perspektywy osób, które zmagały się z podobnymi wyzwaniami.

Zakres poruszanych tematów: od kwestii organizacyjnych, poprzez prawne oraz technologiczne, na aspektach komunikacji z pacjentem kończąc, sprawił, że udało się uzyskać pełny, holistyczny obraz możliwej przyszłości polskich ośrodków zdrowia.

Na nowo zdobytej wiedzy oraz doświadczeniach wszyscy uczestnicy naszych konferencji będą mogli zaplanować strategię rozwoju swoich placówek, zwiększyć efektywność działań, a także pomocy niesionej pacjentom.

Sukces tegorocznego cyklu konferencji udowodnił, że tego typu wydarzenia są potrzebne i wartościowe. Dlatego już teraz planujemy ich kontynuację wiosną 2023 roku w innych miastach, aby dotrzeć do jeszcze szerszego grona przedstawicieli szpitali.