Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

Pierwszy numer magazynu ONKOmed już jest!

ONKOmed nr 1
Medpress

Pierwszy numer magazynu ONKOmed już jest!

Z radością informujemy o ukazaniu się pierwszego wydania magazynu dla pacjentów onkologicznych bydgoskiego Centrum Onkologii, którego mamy przyjemność współtworzyć.

Centrum Onkologii w Bydgoszczy jest jedną z najnowocześniejszych placówek medycznych w Europie. Dyrekcja wraz z personelem szpitala pragnie przedstawić swoim pacjentom działalność i osiągnięcia ośrodka oraz metody leczenia chorób nowotworowych stosowane w Centrum. Kwartalnik składa się z trzech działów: Medycyna, Ludzie oraz Technologie. W każdym z numerów magazynu pacjentom zostaną przybliżone sposoby leczenia stosowane w onkologii, wywiady z personelem medycznym Centrum, a także najnowsze technologie, które są z powodzeniem stosowane w terapii nowotworów.

W pierwszym numerze czytelnicy będą mogli zapoznać się z działalnością nowo otwartego Zakładu Radioterapii we Włocławku oraz z nową jakością opieki w Poliklinice Centrum. Będą mogli przeczytać również o radioterapii, jej skutkach ubocznych oraz o pielęgnacji skóry w trakcie i po przebytym leczeniu. Znajdą również szereg ciekawych wywiadów, m.in. z Panią dr n.med. Małgorzatą Zarzycką, specjalistą radioterapii onkologicznej i opieki paliatywnej, Kierownikiem nowo uruchomionego Zakładu Radioterapii we Włocławku. O nowotworach płuca, trzustki oraz immunoterapii w wywiadzie mówi Pan prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski, konsultant krajowy w dziedzinie onkologii klinicznej, Kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Centrum Onkologii – Instytutu im. M Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Przedstawiono również historię operacji laparoskopowych w Polsce oraz zaprezentowano nowoczesną metodę stosowaną w diagnostyce onkologicznej – hybrydę PET-MR.

Życzymy czytelnikom miłej lektury!