Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

Pierwszy numer kwartalnika „Nasz Pacjent” jest już dostępny!

nasz_pacjent-768x297
Medpress

Pierwszy numer kwartalnika „Nasz Pacjent” jest już dostępny!

Pacjenci Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Siedlcach Sp. z o.o. mogą zapoznać się z nowym wydawnictwem, które mamy przyjemność współtworzyć.

Na łamach magazynu czytelnicy znajdą najnowsze informacje o siedleckim szpitalu, wiadomości z zakresu profilaktyki zdrowotnej, diagnostyki, lecznictwa, a także wywiady z autorytetami medycyny, którzy w ciekawy sposób przybliżą tematykę zdrowia. Kwartalnik powstał z myślą o pacjentach, a prezentowane materiały mają, oprócz walorów edukacyjnych, zwyczajnie ludzki wymiar – wsparcie w najważniejszym obszarze, jakim jest nasze zdrowie. 

W pierwszym wydaniu magazynu, w dziale Nasz Szpital, publikujemy wywiad z Panią Elżbietą Lanc – Członkinią Zarządu Województwa Mazowieckiego, która z ramienia Zarządu Województwa Mazowieckiego odpowiada za zdrowie w naszym regionie. Pani Marszałek podsumowuje sytuację ekonomiczną podmiotów leczniczych na Mazowszu oraz wyjaśnia nowe zasady finansowania ochrony zdrowia związane ustawą wprowadzającą sieć szpitali. W wywiadzie zawarto również informację o Siedleckim Ośrodku Onkologii, który powstaje przy Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach, jako ważnej i niezbędnej inwestycji w subregionie siedlecko-ostrołęckim.

W kolejnych działach kwartalnika „Nasz Pacjent” specjaliści siedleckiej placówki przybliżą czytelnikom tematykę rozpoznawania chorób. O endoskopii przewodu pokarmowego opowiada Pan Piotr Oficjalski – Specjalista Chirurgii Ogólnej, Kierownik Pracowni Endoskopii Przewodu Pokarmowego. W dziale „Leczymy” Pan Stanisław Pawełczak – Ordynator Oddziału Dziecięcego pisze o coraz częstszym  zjawisku, jakim są choroby cywilizacyjne u dzieci. W artykule „Dobrze urodzeni” zaprezentowano nowo wyremontowany Oddział Położniczy wraz z nowoczesnym Blokiem Porodowym.  O zaćmie, roli opiekuna w praktycznych aspektach farmakoterapii pacjentów w wieku podeszłym oraz o zajęciach w szkole rodzenia czytelnicy będą mogli przeczytać w dziale „Edukujemy”. 
Zachęcamy do lektury!