Lider-komunikacji-dla-SPZOZ-w-Pulawach

Lider komunikacji dla SPZOZ w Puławach

Media

Lider komunikacji dla SPZOZ w Puławach

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach to pierwsza placówka medyczna w tym roku, która została laureatem kampanii „Lider komunikacji”. 17 maja na oficjalnym spotkaniu zarząd oraz zespół rejestracji telefonicznej otrzymały certyfikaty potwierdzające osiągnięte wyniki.

„Lider komunikacji” to ogólnopolska kampania skierowana do placówek medycznych, które w swojej pracy wyróżniają się wysokim poziomem jakości komunikacji oraz obsługi pacjenta. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych uzyskały spójną strategię kontaktu z pacjentami, zapewniając ciągły dostęp do pomocy i informacji.

Wyniki szpitalnego call center kluczem do sukcesu

W całym poprzednim roku do szpitalnego call center SPZOZ w Puławach dzwoniono ponad 178 tys. razy. Z całej tej liczby udało się odebrać ponad 87%. Dodatkowo należy podkreślić, że 40% z nich zostało odebranych do 30 sekundy oczekiwania. Również sam średni czas trwania rozmowy z konsultantem telefonicznej rejestracji jest godny podziwu. Bowiem wyniósł zaledwie 1 minutę i 37 sekund. Wynik ten świadczy o efektywnym prowadzeniu rozmów, w czasie których pacjenci mogą szybko i skutecznie uzyskać potrzebną im pomoc oraz informacje.

Wyniki osiągnięte w ostatnim pełnym miesiącu pracy szpitalnej rejestracji – w kwietniu2022 – pozwalają bezpiecznie zakładać, że w obecnym roku efektywność pracy zespołu medycznego call center będą jeszcze lepsze. Bowiem przy ponad 9 tys. wykonanych połączeń odebranych zostało 96% z nich. Dodatkowo należy podkreślić, że czas oczekiwania na połączenie uległ skróceniu do 40 sekund. Jednocześnie szpitalowi udało się zachować średni czas rozmowy, wynoszący obecnie 1 minutę i 43 sekundy.

spzoz-w-puławach

Lider komunikacji to gwarancja jakości pracy rejestracji telefonicznej SPZOZ w Puławach

– Jest coraz lepiej – mówiła na spotkaniu Marta Kobylska, koordynator call center. –  Pacjenci, głównie starsze osoby, początkowo były przyzwyczajone do rozmów z pracownikami z danej przychodni. Ale obecnie nastawienie już się zmieniło i odbierają nas bardzo pozytywnie. Postanowiliśmy, że nadal w użyciu pozostaną stare numery telefonów, jak i został uruchomiony nowy – wszystkie są przekierowywane do nas. Dzięki nowej organizacji nie tylko odbieramy, ale także w godzinach popołudniowych możemy oddzwaniać na wcześniej nieodebrane połączenia.

Chcielibyśmy pogratulować wszystkim pracownikom call center osiągniętych wyników oraz wysokiej jakości pomocy niesionej pacjentom. Również szczególnie dziękujemy wszystkim osobom, których zaangażowanie w projekt, pozwoliło stworzyć tak sprawnie i efektywnie funkcjonujące call center.

Państwa praca stała się przykładem dla innych placówek medycznych.