Lider komunikacji przyznany kolejnemu szpitalowi

Lider komunikacji przyznany kolejnemu szpitalowi

Media

Lider komunikacji przyznany kolejnemu szpitalowi

Z końcem września Szpital Uniwersytecki im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze Sp. z o.o. został wyróżniony certyfikatem „Lidera komunikacji”. Na oficjalnym spotkaniu dyplomy wraz z gratulacjami zostały przekazane prezesowi zarządu szpitala – dr Markowi Działoszyńskiemu przez organizatorów kampanii.

W spotkaniu dodatkowo udział wzięły osoby zaangażowane w sukces szpitala – Ewa Śniedziewska – kierownik telefonicznej rejestracji, Weronika Rozenberger – naczelna pielęgniarka oraz Sebastian Ciemnoczołowski – główny specjalista ds. rozwoju szpitala. Wśród organizatorów „Lidera komunikacji” znaleźli się Tomasz Tomaszewski – prezes zarządu IRONteam, Grzegorz Łosik – przedstawiciel MENTOR S.A oraz Arkadiusz Świetlicki – przedstawiciel firmy SUDER Sp. z o.o.

„Lider komunikacji” to ogólnopolska kampania skierowana do placówek medycznych, które w swojej pracy wyróżniają się wysokim poziomem jakości komunikacji oraz obsługi pacjenta. Dzięki wprowadzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz organizacyjnych uzyskały spójną strategię kontaktu z pacjentami, zapewniając ciągły dostęp do pomocy i informacji.

Zobacz stronę Lidera komunikacji, dowiedz się, jak twój szpital może zdobyć certyfikat: KLIKNIJ TUTAJ

Jednym z elementów, które sprawiły, że skróceniu uległy kolejki do rejestracji oraz podniesiono poczucie bezpieczeństwa pacjentów, było wprowadzenie szpitalnego call center. Wydzielenie osobnego zespołu rejestracji telefonicznej nastąpiło na początku 2020 r., zaledwie kilka tygodni przed początkiem pandemii COVID-19. Pomimo zwiększonej liczby zgłoszeń, konieczności pracy w nadzwyczajnych warunkach oraz ciągłej presji udało się zapewnić wysoką jakość kontaktu na odległość.

Chcieliśmy nagrodzić w ten sposób szpitale, które podczas pandemii miały najlepiej zorganizowany schemat współpracy z pacjentem. W tej grupie znalazł się Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze – podkreślił Tomasz Tomaszewski, prezes zarządu firmy IRONteam. Dodał, że lecznica wdrożyła nowe standardy bardzo szybko. – Pierwszy raz spotkaliśmy się przecież zaraz przed pandemią – przypomniał.

To był dobry moment, bo rzeczywiście identyfikowaliśmy wiele problemów z trudnością dodzwonienia się do szpitala. Do tego w związku z pandemią kontakt osobisty był przecież mocno ograniczony. Powołany zespół Centrum Rejestracji i Informacji Call Center pod kierunkiem Ewy Śniedziewskiej świetnie sobie z tym poradził – podkreślił dr Marek Działoszyński, prezes zarządu szpitala.

Dzięki pracy oraz poświęceniu pracowników telefonicznej rejestracji medycznej udało się uzyskać odbieralność połączeń na poziomie ponad 80%. Jednocześnie wzrosła sama liczba telefonów, kiedy pacjenci dostrzegli wysoki komfort tej formy kontaktu. Obecnie pracownicy call center odbierają ponad 12 tys. połączeń każdego miesiąca.

Zobacz, co o zdobytym wyróżnieniu pisał na swojej stronie Szpital Uniwersytecki w Zielonej Górze: Certyfikat za komunikację z pacjentem

Gratulujemy wszystkim osobom zaangażowanym w sukces szpitala, tak kadrze kierowniczej, jak i pracownikom rejestracji medycznej. Życzymy, aby kolejne miesiące i lata przyniosły pasmo osiągnięć na polu rozwoju.

Zobacz inne szpitale, które skorzystały na współpracy z nami: KLIKNIJ TUTAJ