KATOWICE223

Konferencja o przyszłości ochrony zdrowia. Katowice 2022

Media

Konferencja o przyszłości ochrony zdrowia. Katowice 2022

Trzecia edycja konferencji „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania”, z cyklu czterech zaplanowanych na ten rok, odbyła się w połowie listopada w Katowicach. Wcześniejsze edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak to katowickie spotkanie przyciągnęło największą liczbę uczestników.

Katowice – stolica górnośląskiej ochrony zdrowia

Katowice, jako jeden z największych ośrodków aglomeracji śląskiej, stały się miejscem spotkania przedstawicieli szpitali z południowej części Polski. Dynamiczny oraz nieprzerwany od wielu lat rozwój jednostek ochrony zdrowia w tym regionie stwarza odpowiednie warunki do podejmowaniu dyskusji na temat przyszłości medycyny. W atmosferę debaty o nowej rzeczywistości polskich szpitali po pandemii COVID-19 idealnie wpisała się nasza konferencja.

Wydarzenie rozpoczęło się od wystąpienia organizatorów. Jako pierwszy głos zabrał dr Marcin Śliwka – prezes Zarządu MedRisk sp. z o.o. Omówił temat zbiorowych praw pacjentów w dobie post-pandemicznej. Następnie Tomasz Tomaszewski – prezes Zarządu IRONteam Sp. z .o.o. Przedstawił spodziewany, oparty na wynikach badań z ostatnich lat, kierunek rozwoju metod opieki nad nowoczesnym typem pacjenta.

Jako prelegenci wystąpili przedstawiciele lokalnej ochrony zdrowia:

Władysław Perchaluk – prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.
Omówił możliwości, które daje projekt ustawy o jakości w ochronie zdrowia i bezpieczeństwa pacjenta.
Katarzyna Fortak–Karasińska – radca prawny.
Przedstawiła, jakie działania powinien podjąć w szpital w celu uniknięcia najczęstszych błędów związanych z opieką nad pacjentem.
Wojciecha Michalika – Dyrektora Naczelnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. Na przykładzie rozwiązań zastosowanych we własnej placówce omówił zarządzanie operacyjne szpitalem w czasach post-covidowych.

Na konferencji obecni byli także przedstawiciele lokalnych mediów. Relację z wydarzenia przygotowaną przez TVP3 Katowice, można obejrzeć, klikając w poniższy obrazek:

W wystąpieniach aktywny udział, poprzez zadawanie pytań oraz włączanie się do dyskusji, brała także publiczność. Uczestnicy docenili dużą wartość merytoryczną omawianych zagadnień oraz profesjonalne przygotowanie prowadzących.

Czwarta i ostatnia edycja konferencji „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania” miała miejsce w ostatnim tygodniu listopada w Warszawie.