POZNAŃ 2022

Konferencja „Era post-covidowa w szpitalach…” Poznań 2022

Media

Konferencja „Era post-covidowa w szpitalach…” Poznań 2022

Druga edycja konferencji „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania”, organizowana przez firmę IRONteam we współpracy z MENTOR S.A., odbyła się na początku listopada tego roku w Poznaniu.

Poznań jako miejsce, w którym skupionych jest wiele ważnych i rozwijających się szpitali, był idealną lokalizacją do przeprowadzenia tego typu spotkania. Wiodącym tematem konferencji były zachodzące zmiany w ochronie zdrowia w obliczu powstania nowego typu pacjenta po pandemii COVID-19. Pacjenta, który nie tylko chętniej korzysta z nowych technologii cyfrowych, ale jest także bardziej świadomy przysługujących mu praw oraz przywilejów.

Sukces kolejnej edycji konferencji w Poznaniu

Sukces poprzedniego spotkania, które miało miejsce w Toruniu, został powtórzony w Poznaniu. W konferencji licznie udział wzięli lekarze oraz zarządzający ośrodkami zdrowia z całego kraju. Szczególnie ważny był udział wielu specjalistów z zakresu zarzadzania w ochronie zdrowia, którzy wystąpili w czasie konferencji jako prelegenci.

Wystąpienia poprowadzili m.in. Błażej Górczyński – Prezes Zarządu Pleszewskiego Centrum Medycznego w Pleszewie, który omówił od strony praktycznej zarządzanie ryzykiem w szpitalu. Liliana Adamska ze Szpitala Klinicznego UM im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu przedstawiła metody mierzenia jakości obsługi pacjenta w czasie pandemii oraz innych przypadkach. Tematem wystąpienia Prezesa Zarządu Szpitala Średzkiego Serca Jezusowego Spółka z o.o. w Środzie Wielkopolskiej – Pawła Dopierały było zarządzanie kryzysowe w jednostkach ochrony zdrowia.

Wystąpienia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony publiczności jako źródło praktycznych rozwiązań opartych na wieloletnich doświadczeniach. Poruszane tematy pobudzały do gorącej dyskusji oraz wymiany zdań. Różnorodne doświadczenia obecnych ekspertów pokazały istnienie wielu możliwych sposobów realizacji opieki w nowych warunkach. Dyskusja pokazała, jak dużo ważnych aspektów ochrony zdrowia wymaga zmian w podejściu, aby dostosować się do współczesnych kierunków rozwoju medycyny.

Kolejne edycje konferencji już wkrótce

Konferencja „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania” była drugą, lecz nie ostatnią edycją wydarzenia w tym roku. W oparciu o potrzeby śląskich szpitali szesnastego listopada w Katowicach odbyła się konferencja dotycząca potrzeb pacjenta ery post-covidowej.

A już w grudniu będzie miała miejsce po raz czwarty w Warszawie.