Konferencja_Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania_Toruń 2022

Konferencja dla ochrony zdrowia. Toruń 2022

Media

Konferencja dla ochrony zdrowia. Toruń 2022

W odpowiedzi na zachodzące zmiany w obszarze ochrony zdrowia po wyjściu z najcięższego okresu pandemii COVID-19 firma IRONteam we współpracy z MENTOR S.A. zorganizowały konferencję „Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania”.

Celem konferencji było znalezienie odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zmieniającej się na naszych oczach rzeczywistości. Walka z COVID-19 i związane z nią zmiany organizacyjne w szpitalach wymusiły wypracowanie nowych standardów w obsłudze pacjenta. A także przyspieszyły wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz cyfrowych.

O zachodzących zmianach mówił prezes IRONteam, Tomasz Tomaszewski.

 „Obecnie szpitale stoją przed nowymi wyzwaniami. Standardem stało się nie tylko zapewnienie wysokiego poziomu usług medycznych, ale także wdrażanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych w procesie obsługi pacjenta. Najnowsze osiągniecia informatyczne wspierają pracę szpitali od pierwszego momentu kontaktu z pacjentem. Firma IRONteam od ponad 14 lat implementuje system nowoczesnej rejestracji telefonicznej pacjentów i współpracuje z ośrodkami medycznymi w całej Polsce. Rozumiejąc aktualne potrzeby szpitali, opracowaliśmy program tematyczny konferencji. Prelegenci przybliżą tematykę informatyzacji szpitali w dobie post-covidowej.

„Era post-covidowa w szpitalach – ryzyka i wyzwania” edycja Toruń 2022

Wydarzenie miało miejsce w Toruniu 21 września bieżącego roku. Z tej okazji do miasta licznie przyjechało kilkudziesięciu lekarzy oraz szefów placówek medycznych nie tylko z najbliższego regionu, ale całego kraju. Wśród słuchaczy pojawili się m.in. przedstawiciele Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie czy Szpitala Pomorskich w Gdyni.

O konferencji mówił Rafał Biernacki – Dyrektor Biura Ubezpieczeń Medycznych Mentor S.A.

„W trakcie i po pandemii w bardzo istotny sposób zmieniły się przyzwyczajenia pacjentów dotyczące choćby kontaktów z najbliższymi czy z lekarzem, ale także zasady działalności szpitali. Wiele z nich powoduje nerwowe sytuacje, obawy, oskarżenia. Ta konferencja ma pokazać, że technologicznie i organizacyjnie pojawiły się możliwości wyjścia z sytuacji, ułatwienia życia pacjentom, ich rodzinom i samym szpitalom. Tyle, że placówki służby zdrowia muszą się do tego przygotować organizacyjnie i technologicznie. Ta konferencja ma dać sygnał, że zmiany są koniecznością. Nie ma powrotu do dawnych czasów, więc trzeba jak najszybciej pewne elementy wdrożyć lub zmienić. Zebraliśmy mnóstwo danych na temat dobrych i złych praktyk i przeanalizujemy je podczas tego spotkania.”

Na konferencji wystąpili między innymi:

  • Katarzyna Klawińska-Knach – Dyrektor ds Organizacyjnych i Rozwoju Centrum Onkologii w Bydgoszczy
  • Bartosz Jakub Myśliwiec – Naczelny Lekarz Szpitala Wielospecjalistycznego im. dr Ludwika Błażka w Inowrocławiu
  • Agnieszka Sieńko – radca prawny, mediator sądowy, specjalista prawa ochrony zdrowia i prawa pracy, wykładowca.
  • Sławomir Siezieniewski – dziennikarz, prezenter, szkoleniowiec