Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

Jesienny numer magazynu onkologicznego FOCUS CO – inny niż wszystkie!

2012_fco_jesien
Bez kategorii

Jesienny numer magazynu onkologicznego FOCUS CO – inny niż wszystkie!

Jesienny numer FOCUS CO, który właśnie trafia do rąk czytelników, jest w pewnym sensie wyjątkowy. Tym razem skoncentrowaliśmy się bowiem nie tylko na kwestiach bezpośrednio związanych z centrum onkologii, lecz poszliśmy o trzy kroki dalej.

Jerzy Stuhr, aktor znany m.in. z takich filmów jak „Seksmisja”, „Kingsajz” czy „Kiler”, wygrał z nowotworem, a w wywiadzie dla FOCUS CO opowiada o tym, w jaki sposób choroba wpłynęła na jego postrzeganie świata, o tym, co było dla niego najtrudniejsze podczas terapii, a także o planach na przyszłość. Czytając wywiad można łatwo nabrać przekonania – słusznego skądinąd – że diagnoza nowotworowa nie jest wyrokiem. W dzisiejszych czasach zaawansowanie onkologii daje olbrzymi potencjał i nadzieję na powrót do pełni zdrowia.

Jako współtwórcy kwartalnika, rozmawialiśmy również z Magdaleną Kręczkowską Fundacji Onkologicznej „Dum spiro – spero”. Fundacja zapewnia szeroko rozumiane wsparcie pacjentom onkologicznym ze szczególnym uwzględnieniem dawania dostępu do specjalistycznej wiedzy przekazywanej w przystępny sposób. Rozmowa z Panią Magdaleną dotyczyła również bardzo istotnej kwestii, jaką relacja lekarz-pacjent.

Trzeci wywiad zamieszczony w tym numerze to rozmowa z dr. Jerzym Siekierą, wybitnym specjalistą z zakresu urologii onkologicznej, cenionym tak w kraju, jak i za granicą. Dr Siekiera jest w Centrum Onkologii w Bydgoszczy Koordynatorem Oddziału Klinicznego Urologii Onkologicznej. Od wielu lat sukcesywnie poszerza swoją wiedzę, dzieląc się nią z pacjentami. W wywiadzie opowiada o swoim powołaniu oraz o tym, jak poziom profesjonalizmu wpływa na jakość współpracy z pacjentem.

Mamy nadzieję, że jesienny numer będzie dla Państwa inspirujący.Miłej lektury!