I Konferencja EMC Instytutu Medycznego SA

IRONteam na I Konferencji EMC Instytutu Medycznego SA

Media

IRONteam na I Konferencji EMC Instytutu Medycznego SA

W dniach 7-8 października w Łodzi odbyła I Konferencja EMC Instytutu Medycznego SA, w której firma IRONteam wzięła czynny udział nie tylko jako wystawca, ale także uczestnik części szkoleniowej. W ramach konferencji udział wzięło kilkuset pracowników placówek powiązanych z grupą EMC, a także blisko czterdzieści firm z branży zdrowotnej.  

EMC Instytut Medyczny SA jest największym w Polsce właścicielem szpitali na rynku prywatnych usług medycznych. Opieką medyczną w ramach grupy EMC objęci są pacjenci 10 szpitali oraz 18 przychodni na terenie województwa: dolnośląskiego, opolskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, śląskiego i mazowieckiego. Grupa EMC jest częścią międzynarodowego holdingu szpitali i przychodni Penta Hospitals International.

Konferencja zorganizowana przez EMC Instytut Medyczny SA była doskonałą okazją do przybliżenia usług naszej firmy pracownikom z całego kraju. Na przygotowanym stoisku uczestnicy konferencji mogli otrzymać nie tylko pakiet materiałów promocyjnych, ale także zadać pytania obecnym przedstawicielom naszej firmy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się nasze rozwiązania z zakresu organizacji medycznej rejestracji w formie call center.  A także rozbudowany system szkoleń z zakresu komunikacji z pacjentem.

Temat ten wzbudzał zainteresowanie nie tylko w zakresie zamkniętych szkoleń grupowych, ale także naszych cyklicznych spotkań online. W ich ramach co dwa tygodnie podejmujemy różne zagadnienia, które składają się na profesjonalną komunikację z pacjentami. Bezpłatny udział może wziąć każda chętna osoba po wcześniejszej rejestracji na naszej stronie internetowej. Również na niej publikujemy regularnie informacje o nadchodzących spotkaniach.

Nasz wykład: Sytuacje konfliktowe z pacjentem. Metody i techniki postępowania

Poza obecnością w strefie wystawców przeprowadziliśmy również 45-minutowy wykład w ramach sesji szkoleniowej dla uczestników konferencji. Tematem naszego wystąpienia były sytuacje konfliktowe w kontakcie z pacjentem.

Przedstawiliśmy najczęstsze powody powstawania sytuacji trudnych w komunikacji z pacjentem, a także czynniki wywołujące oraz eskalujące konflikt. A przede wszystkim metody ich kontrolowania i prowadzenia rozmowy w taki sposób, aby nie dopuścić do agresji ze strony pacjentów.

W udostępnionej sali kinowej hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi na nasze spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób. Mieliśmy też informację, że lista wcześniejszych zapisów szybko się zapełniła i niektóre osoby musiały zrezygnować z udziału w naszej prelekcji. Świadczy to o dużym zainteresowaniu naszym wystąpieniem, co niezmiernie nas cieszy.

Konferencja w Łodzi była doskonałą okazją nie tylko do promocji naszych rozwiązań, ale także poznania nowych ludzi, wymiany doświadczeń oraz nabycia nowych.

Za te nowe możliwości serdecznie dziękujemy organizatorowi wydarzenia – EMC Instytut Medyczny SA.