Now Hiring: Are you a driven and motivated 1st Line IT Support Engineer?

Grudniowy numer KCO

kco-logo-gry
Medpress

Grudniowy numer KCO

Pod koniec 2018 roku ukazało się kolejne wydanie KCO

W najnowszym numerze magazynu Katowickiego Centrum Onkologii można znaleźć artykuł autorstwa dyr. Włodzimierza Migacza, w którym podsumowuje miniony rok. Omówione zostały najważniejsze zmiany i decyzje, zawsze podejmowane z myślą o poprawie komfortu pacjentów i jakości prowadzonych terapii. Jak się okazuje, wiele zdążono już zrobić, ale przyszły rok będzie owocować w kolejne korzystne dla wszystkich rozwiązania.

Prof. Marek Kawecki w swoim artykule omówił zasady postępowania oraz pielęgnacji skóry po przeprowadzeniu radioterapii. Temat tej metody leczenia kontynuowany jest w wywiadzie z prof. Krzysztofem Składowskim. Natomiast dr hab. n. med. Damian Ziaja przybliżył, czym jest Economy Class Syndrome, który może dotknąć każdego w czasie długiej podróży oraz sposoby na jego uniknięcie. Zaprezentowana została także oferta Szkoły Rodzenia Miś Kuleczka, tym razem skierowanej specjalnie dla młodych ojców.

W numerze znalazło się także miejsce na porady, jak przetrwać okres jesienno-zimowy, mogąc się cieszyć dobrym zdrowiem oraz samopoczuciem. Obszernie omawiamy dwie choroby – gruźlicę oraz grypę., których stopień zachorowalności zwiększa się właśnie na przestrzeni zimowych miesięcy.

W ostatnim z artykułów kontynuujemy serię, w której przedstawiono książki o tematyce onkologicznej.

Życzymy miłej lektury.